O nasMarkiBlogEkspansjaDostawcyPracaKontaktB2B

Znaczenie akcesorium w Twoim wyglądzie

Znaczenie akcesorium w Twoim wyglądzie

W tym artykule chcielibyśmy opowiedzieć o tym, jak ważne są akcesoria. Niektóre dziewczyny zapominają o biżuterii, błędnie zakładając, że nie odgrywa ona żadnej roli. Styliści mogliby poczuć się bardzo tym oburzeni.

Porozmawiajmy więc o tym, dlaczego dodatek do ubioru, czy to szalik czy bransoletka, odgrywa znaczącą rolę w Twoim wyglądzie.

W każdym dziele sztuki ważne są szczegóły. Twój wizerunek, styl, przez który wyrażasz siebie w świecie, to także w pewnym sensie sztuka! A szczegółami w tej sztuce są akcesoria.

1. Umieszczanie akcentów

Masywne koraliki lub duża zawieszka odciągną uwagę od niedoskonałej talii i podkreślą dekolt. Pierścionki i bransoletki przyciągną spojrzenia do pięknych palców i dłoni, podkreślając Twoją delikatną kobiecość.

2. Powiązanie między sobą elementów garderoby

Pasek lub szalik mogą zmniejszyć dobitny kontrast rzeczy całkowicie niekompatybilnych na pierwszy rzut oka. Na przykład „poważna”, klasyczna spódnica w ogóle nie pasuje do zbyt kolorowej bluzki, taki look wygląda na kiczowaty i być może nawet wulgarny, ale odpowiednio dobrany pod względem tekstury i koloru pasek będzie służyć za element przejściowy, łączący te dwie części ubioru, dzięki czemu wygląd będzie zharmonizowany.

3. Przekształcenie

Powściągliwa, dopasowana sukienka, lakoniczne kolczyki i zawieszka, uzupełnione cienką bransoletką, – oto masz gotowy look biurowy. Ale jeśli do tej samej sukienki dobierzesz zupełnie inną biżuterię – małe, eleganckie kolczyki zamienisz na większe, a cienką bransoletkę na bardziej masywną, do tego weźmiesz kopertówkę w kolorze butów, – otrzymasz stylowy look wieczorowy. Teraz weź do tej samej sukienki wydłużony naszyjnik, kolorową bransoletkę i masywną torebkę, a na wierzch załóż kurtkę dżinsową, a uzyskasz nieformalny look w stylu casual. Dopiero co jedynie z pomocą akcesoriów stworzyłaś aż trzy stylizacje, mając na sobie tę samą sukienkę. Wygodne, prawda?

4. Przyciąganie uwagi

Możesz wyrazić siebie z pomocą ciekawych dodatków. Harmonijne połączenie elementów i odpowiednie akcenty stworzą stylowy look, który sprawi, że będziesz w centrum uwagi.

Brak biżuterii może przyczynić się do tego, że wygląd będzie nudny i całkowicie nijaki, mimo że składa się z rzeczy modnych i drogich. Na tym polega znaczenie akcesoriów, które zawsze są akcentem Twojego stylu. Ale pamiętaj, by zachowywać umiarkowanie. Więcej nie znaczy lepiej. Później opowiemy o tym, jak wybrać odpowiednią biżuterię i ile pierścionków nosi się na jednej ręce. W międzyczasie zajrzyj do naszego katalogu ABITOO, jest tam sporo ciekawych rzeczy.