О насМаркиБлогРазвитие ПоставщикамРабота КонтактыB2B

Mustang

Mustang

Mustang to aktualnie jedna z najpopularniejszych denimowych marek na świecie, jednak mało kto wie, że wywodzi się z Europy.

Firma została założona w 1932 roku w niemieckim miasteczku Künzelsau, jako Fabryka ubrań L. Hermann, produkująca odzież roboczą. Dopiero 16 lat później stała się pierwszym w Europie przedsiębiorstwem zajmującym się przede wszystkim wyrobem ubrań jeansowych. Do tego czasu to amerykańskie marki były światowymi liderami w produkcji denimowych spodni, jednak sytuacja zaczęła się zmieniać, kiedy w 1948 roku Mustang dostał zlecenie na uszycie 300 par jeansów. Mimo to dopiero 10 lat później po raz pierwszy użyto nowego znaku towarowego Mustang.

W 1953 roku marka zaprezentowała swój pierwszy model damskich spodni jeansowych. Był to ogromny krok nie tylko ze względu na poszerzenie swojej klienteli o kobiety. Od tej pory damskie spodnie jeansowe Mustang zaczęły zastępować paniom sukienki i spódnice, w których dotychczas chodziły.

W 1961 roku właściciel marki, Albert Zefranek, stworzył pierwsze spodnie jeansowe ze stretchem. Był to strzał w dziesiątkę — od teraz jeansy były jeszcze wygodniejsze i bardziej komfortowe. Niewątpliwie miało to wpływ na rosnącą w latach 60. popularność denimu, który stał się symbolem nowego, lepszego stylu życia.

Dziś Mustang produkuje przede wszystkim damskie i męskie spodnie jeansowe, ale także kurtki, modne T-shirty , swetry i casualowe koszule. W asortymencie marki znajdują się produkty stworzone z ogromną dbałością o szczegóły z najwyższej jakości materiałów, łączące styl inspirowany Dzikim Zachodem, wygodę i oryginalność.

Chociaż marka Mustang przez lata musiała walczyć o pozycję na denimowym rynku, uplasowała sobie miejsce tuż obok najpopularniejszych światowych marek. Ponad jedna czwarta produkcji spodni jeansowych Mustang eksportowana jest na rynek europejski, w tym do krajów skandynawskich.

Marka Mustang nazwę oraz logo wzięła od dzikiego konia, symbolizującego dynamizm, rozwój, swobodę i wolność. Połączenie klasycznych krojów z nowoczesnymi wzorami i wykończeniami pomaga klientom marki wyrazić swój indywidualizm oraz wyglądać stylowo w każdej sytuacji.

Mustang istnieje na Polskim rynku od 1992 roku.

W katalogu ABITOO znajdziesz również kolekcje tej marki. W celu większej wygody naszych klientów połączyliśmy najlepsze marki dostępne dla masowego odbiorcy i jeszcze bardziej obniżyliśmy ceny na te produkty. Tylko w sklepach ABITOO znajdziesz tak dużą ilość markowej odzieży z rabatami do 80% od ceny detalicznej.